Hostingi.com.pl

6 właściwości hostingu, które musisz znać

Chcąc założyć własną stronę www na pewno zetknąłeś się z pojęciem hostingu, ale niekażdy wie co dokładnie kryje się za tym hasłem. Dowiedz się najważniejszych rzeczy o hostingu, zwłaszcza jeśli zakładasz własną stronę lub samodzielnie zajmujesz się ich tworzeniem. Znajomość poniższych parametrów na pewno przyda Ci się w praktyce.

Przed wybraniem odpowiedniego hostingu zapoznaj się z osobnymi dostawcami oraz przeanalizuj wszelkie dane w zakresie decydujących właściwości. Odpowiednio dobrane usługi na miarę twoich potrzeb to nie tylko oszczędność finansowa, ale przede wszystkim pewność i bezpieczeństwo obsługi.

Rozmiar serwera_

Pod pojemnością twojego serwera kryje się wielkość dysku, na którym możesz przechowywać dane i składowe twojej strony tj. ilość witryn www, zdjęcia, grafiki, FTP i SQL. Jeżeli potrzebujesz posiadać na stronie dużo grafik, filmów itp. znaczna pojemność jest nie tylko wskazana a wręcz konieczna. Odpowiednio dobrany dostawca usług pozwoli ci podzielić indywidualnie dane miejsce na oddzielne usługi. Szukając idealnego hostingu sprawdź również pojemność baz danych, załączników i przesyłanych plików. Zdarza się, że ich całkowity rozmiar definiowany jest samoistnie.

Przenoszenie danych_

Wszystkie kliknięcia twojej witryny równają się ze zgraniem pewnej ilości informacji. Czym częściej odwiedzana jest twoja strona, tym więcej pobieranych danych. Jeżeli strona nie zawiera dużo zdjęć, grafik, animacji i nie posiada zawrotnego ruchu, parę GB spełni twoje potrzeby. Miej na uwadze to, że pewne serwery nazwane nieograniczonymi, mają pewne limity.

Konta FTP_

FTP w rozwinięciu File Transfer Protocol umożliwia przesyłanie danych prosto na serwer. Przed wyborem usługodawcy warto sprawdzić jak wygląda dostęp do ftp. Większość firm oferuje menedżer plików online. Na przykład cpanel. Co więcej niektóre firmy mają bardzo dobre autorskie rozwiązania. Dostęp przez zewnętrzne programy takie jak Total Commander lub Filezilla to przestarzałe rozwiązanie.

Bazy danych MySQL_

Bazy danych pozwalają na zakładanie sprawnych witryn oraz e-sklepów na podstawie znanych systemów zarządzania treścią tj. WordPress. Bazy danych MySQL oferują wiele mechanizmów ułatwiających przeglądanie strony tj. przeglądarka lub forum. Dzięki nim, strona nie obciąża miejsca na dysku. Dobrze dobrany hosting zapewnia odbiorcom możliwość posiadania większej ilości baz MySQL.

Zakres bezpieczeństwa_

Oprócz tych istotnych parametrów trzeba też uwzględnić limit bezpieczeństwa. Nawet kiedy zapewnimy miejsce i podstawowe parametry, nie jesteśmy w stanie zagwarantować użytkownikom hostingu współdzielonego maksymalnego komfortu podczas użytkowania. Możemy mieć jednak na to wpływ dzięki indywidualnym ustawieniom takich parametrów jak “liczba jednoczesnych procesów CGI na serwerze, maksymalna pamięć RAM dostępna dla skryptów PHP czy liczba maili wysyłanych w ciągu doby lub godziny”. Poszczególni usługodawcy hostingów posiadają własne, ograniczone ustawienia.

Firmy hostingowe oferują gotowe rozwiązania – 90% klientów nie ma potrzeby zawracania sobie głowy tymi aspektami, jednak często odwiedzanym stronom mogą one nie wystarczać. Często skutukuje to koniecznością uaktualnienia oraz podniesienia zakresu i jakości usług hostingowych. Dodatkowo poszerza się zakres hostingu o takie usługi jak VPS bądź serwer dedykowany, gdyż hosting współdzielony staje się niewystarczalny.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn